STScI Logo

IAU Colloquium 156 : The Collision of Comet P/Shoemaker-Levy 9 and Jupiter
IAU Colloquium 156 Registrants

A'Hearn, Mike
Africano, John
Aizenman, Morris
Arpigny, Claude
Asada, Tadashi
Atreya, Sushil
Babion, Johannes
Banfield, Don
Barker, Ed
Beebe, Reta
Bjoraker, Gordon
Blanco, Carlo
Blass, William
Borovicka, Jiri
Brooke, Tim
Brown, Michael
Bruno, Bezard
Buie, Marc
Carlson, Robert
Carpenter, Kenneth
Ceplecha, Zdenek
Chanover, Nancy
Chapman, Clark
Chin, Gordon
Chodas, Paul
Churyumov, Klim
Clarke, John
Cochran, Anita
Cochran, William
Cody, Regina
Cong, li Xixo
Connerney, Jack
Conrath, Barney
Cravens, Thomas
Crawford, David
Crisp, David
Croivsier, Jacques
Currie, Douglas
De Bergh, Catherine
de Pater, Imke
Deming, Drake
DiSanti, Michael
Drobyshevski, Ted
Dulk, George
Edberg, Steve
Edgington, Scott
Encrenaz, Therese
Fajardo-Acosta, Sergio
Fast, Kelly
Feldman, Paul
Fischer, Daniel
Fisher, Brendan
Fitzsimmons, Alan
Flasar, Michael
Foulkes, Michael
Friedson, James
Funke, Oliver
Galopeau, Patrick
Gavel, Don
Gerard, Eric
Gisler, Galen
Goguen, Jay
Grayzeck, Ed
Greathouse, Thomas
Griffith, Caitlin
Grossman, Arie
Hahn, Joseph
Hammel, Heidi
Hall, Doyle
Han, Jin-Lin
Harrington, Joseph
Hasegawa, Hitoshi
Hillman, John
Hockey, Thomas
Hook, Richard
Hunten, Donald
Ingersoll, Andy
Ip, Wing
Jennings, Don
Jessup, Kandis Lea
Johnson, Torrence
Joseph, Robert
Kary, Dave
Kelemen, Ianos
Kissell, Kenneth
Knacke, Roger
Korsun, Paolo
Korzhavin, Anatoly
Kostiuk, Theodor
Kotsarenko, Nikolay
Kundu, Arunav
Lagage, Pierre-Olivier
Lambert, John
Landis, Rob
Laubscher, Bryan
Leblanc, Yolande
Lecacheux, Alain
Leckrone, David
Lellouch, Emmanuel
Leonard, Peter
Levy, David
Lisse, Carey
Livengood, Timothy
Livio, Mario
Lupishko, Dmitrij
Lyons, James
MacLow, Mordecai
Magee-Sauer, Karen
Maguire, William
Mahan, Stephen
Marley, Mark
Martin, Terry
Matthews, Clifford
Max, Claire
McFadden, Lucy
McGrath, Melissa
McGregor, Peter
McKinnon, William
Meadows, Vikki
Morozhenko, Alexander
Moses, Julianne
Mumma, Michael
Nemtchinov, Ivan
Nicholson, Phil
Noll, Keith
Nuth, Joseph
Olano, Carlos
Ortiz, Jose 
Orton, Glenn
Prange, Renee
Pryor, Wayne
Rabinowitz, David
Rettig, Terrence
Reuter, Dennis
Richichi, Andrea
Rogers, John
Roques, Francoise
Ruzmaikina, Tamara
Sage, Leslie
Sanchez-Lavega, Agustin
Sasaki, Sho
Satoh, Takehiko
Scotti, James
Sekiguchi, Kazuhiro
Sharma, Surja
Shoemaker, Carolyn
Shoemaker, Gene
Shulman, Leonid
Simon, Amy
Smith, Ed
Smits, Derck
Spencer, John
Stief, Louis
Storrs, Alex
Strobel, Darrell
Strom, Richard
Summers, Michael
Suzuki, Bunji
Swamy, Krishna
Tabe, Isshi
Takata, Toshiko
Takeuchi, Satoru
Tancredi, Gonsalo
Tozzi, Gian Paolo
Trafton, Laurence
Valdes Sada, Pedro
Van Horn, Hugh
Wang, Jianmin
Wang, John
Wang, Qi
Wang, Sichao
Watanabe, Jun-ichi
Weaver, Hal
Weissman, Paul
Wellnitz, Dennis
West, Richard
West, Robert
Wilson, Peter
Woodney, Laura
Xie, Xingfa
Yanamandra-Fisher, Padma
Yang, Jiexing
Yelle, Roger
Yeomans, Donald
Zahnle, Kevin
Zdenek, Sekanina
Zhang, Heqi
Zhang, Jiaxiang
Zhang, Xizhen
Zhou, Hongnan
Ziolkowski, Krzysztof